BİZ KİM OLUYORUZ?

Sıfırdan’ın ekibi, ilk olarak 2014 yılında bir araya gelerek proje üretimi ve yönetimi yapmaya başladı. Zaman içinde ekibimizden ayrılan, aramıza katılan yeni arkadaşlarımızla aynı anlayış doğrultusunda hep daha iyisini yapabileceğimize inandık. Bu inanç, küresel salgın krizinin en çetrefilli döneminde resmen kurulmamızı engelleyecek setleri kolaylıkla aşmamızı sağladı. Ve hakkındaki satırlarını okuduğunuz Sıfırdan Ajans, 2021 yılının Şubat ayında daha kurumsal bir çatı altında ilerleme sürecini başlattı. O tarihten bu yana proje bazlı ya da sürekli ortaklıklarımızla işlerimize yenilerini ekleyerek, ortaklarımızın da bu deneyimlerinde mutluluk yaşamalarına destek olduk. Olmaya da devam edeceğiz gibi gözüküyor.

Kısacası, boyumuzdan büyük işlere kalkıştığımız için değil, potansiyelimizi ve başarılı sonuçlandırdığımız projelerimizi anımsadığımız her an kendimize sorduğumuz gibi; “biz kim oluyoruz da böyle bir ajans kuruyoruz?” 

Sorunun cevabını deneyimlerinizin ardından siz de verebilirsiniz.

UZMANLIKLARIMIZ

Web tasarımı için başvurulabilecek on binlerce adres olduğunu söyleyebiliriz. Ama aynı zamanda web tasarımı için sıradanlıktan uzak bir bakış açısının, markaya özel seçeneklerin geliştirilmesi, mobil uyumluluk, arama motoru algoritmasına uygunluk gibi çok önemli noktaların da dikkate alınması gerektiğini belirtmekte fayda var. Evet, özetle, profesyonel bir bakış açısının lazım olduğunu söylemek, kesinlikle bilinmesi gereken en önemli kriterler. Çünkü dijital dünya, artık küresel yaşamın en büyük pazarını oluşturuyor; sınırsız fırsatlarla dolu olduğu gibi görülmeyen tehlikelerin varlığıyla dengelenen yeni bir vahşi doğanın ta kendisi. Böyle bir coğrafyada rehberinizin yolu bilmesi gerekir ki, fırsatları değerlendirebilin ve tehlikelerden sıyrılmasını bilin.

Web tasarımı, uzmanlık gerektiren dijital alanlardan birini oluşturuyor. Dijital dünyadaki vitrininiz olan web sitesi, sizi hedef kitlenizle buluşturan en önemli köprü. Bu köprü, temeli sağlam bir yolculuğu gerçekleştirdiği müddetçe fayda sağlayabilir. Aksi halde sizi var eden ve güçlendirecek olan müşterileriniz ile olan iletişiminiz zarar görebilir hatta belki de tam anlamıyla kopabilir. Bunu engellemek için web sitesi en iyi şekilde kurulmalı ve denetlenmeli.

Sevdiği işi yaparken öğrenen ve öğrendiklerini deneyimlerini güçlendirme sürecinde kullanmasını iyi bilen tasarımcılarımız ise işletmenizin dijital varlıklarının başında gelen ve size özel olacak web sitesi tasarlıyor. İhtiyaçlarınızı tespit edip sizin arzularınızla şekillenen web tasarımlarını düşünün. İşte böylesine bir stratejik süreci sonlandırdığımızda ise geriye pişmanlıktan oldukça uzak hoş bir deneyim kalıyor.

Siz tadını çıkarın lütfen.

SEO uygulanmayan herhangi bir web adresinin, hedef kitlesi olan kullanıcılarıyla iletişimi pek mümkün olan bir çıktı değil. Sektörel ve alana yönelik anahtar sözcükler (keywords) yardımıyla Seo puanını yükseltmeyi başaran bir web sitesi, arama sonuçlarında daha yukarıda çıkabileceği için çok daha efektif sonuçları elde etmeye yaklaşabilir. Ancak seo stratejisini önemsemeyen her marka, tüketicisi ile olan bağının zayıfladığını da kabul etmek zorunda kalır.

Özellikle son yıllarda dikkat çektiği ölçüde popülerlik kazanan Seo stratejilerini uygulayarak web sitenizi içerik ve teknik açılardan güçlendiriyor ve bu sayede her an güçlü tutarak arama motorunda daha görünür olmanız için mücadelenize ortak oluyoruz.

SEM yönetimi altındaki SEO yönetiminizi en stratejik hamlelerle size özel kılıyoruz.

Sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama alanının; marka bilinirliğini artırmanın, bağlılığı sağlamanın, güçlü bir duygusal bağın varlığını mümkün kılmanın profesyonel olduğu kadar eğlenceli ama eser miktarda da çetrefilli olduğu kısım. Stratejik düşüncenin, kritik hamleler ile anlam kazandığı bu alanda yürümek biraz dikenli yolda yürümeye benzer. Öyle ya, sonuçta küçük bir düşüncesizlik, gözden kaçan ufacık bir detay ya da sıradan görünen herhangi bir hata dijital itibarınızın altında bekleyen ve geri sayımı başlamış bir dinamite dönüşebilir. Yer alan platformun karakteristik özelliğine uygun olmakla birlikte markanın kişiliği ile paralel ve markaya özel sosyal medya stratejisi vazgeçilmez olmalıdır.

Sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama denkleminde yer alan en önemli değişkenlerden biri olduğu için mutlaka dikkatle ve ciddiyetle uygulanmalıdır.

Haber kaynağı olduğu gibi kişiler arası iletişimin en yaygın mecrası olan sosyal medya, işletmeler için yalnızca bir duyuru mecrası değil. Sosyal medya, yaratmak için uykusuz kaldığınız zamanların meyvesi olan markanız için en iyi iletişim biçiminin ta kendisi. Bu sayede bütünleşik iletişim stratejinize uygun olarak kritik dokunuşlarla hedef kitlenize ulaşmanızı sağlıyoruz.

Ne dersiniz?

Süreli ve süresiz kampanyalarınızdan marka bilinirliğine yönelik tanıtım faaliyetlerinize dek oldukça geniş bir yelpazede gereksinim duyacağınız tüm görsel ve yazılı içeriklerinizi hazırlıyoruz. Ardından da ortaklığımızın keyfini yaşıyoruz.

Diğer ortaklarımızla yaptığımız gibi.

Markanızın hedef kitle arasındaki ilişkiyi sürekli daha üst noktalara taşımayı ve bunu yaparken de mevcut ya da potansiyel müşterileriniz ile aranızdaki sevgiyi daha güçlü kılacak halkla ilişkiler (PR) projelerimiz, rakiplerinizin önünde olmanızı sağlayacak. Arkanızı dönmeyin, önünüzde başarılarla dolu bir gelecek sizi izliyor.

 

Alanında edindiği deneyimleri pek çok sektörde, onlarca marka için yaptıklarıyla perçinleyen profesyonel ekibimiz, çalışanları için dijital pazarlama eğitimi isteyen markalara da sesleniyor: “derse geç kalmayın, hayatınızı birlikte değiştirelim.”

Birbirinden farklı programlarla (Canva ve Photoshop) süren tasarım eğitimlerinden tutun da, yaratıcı yazarlık ve editörlüğe kadar dijital dünyanın kapılarını ardına dek açan eğitimlerimizle karşınızdayız.